Alkateak bere hainbat eskuduntza beste zinegotziengan delega ditzake; hartara, gai zehatz horietan alkatearen izenean jardun ahal izango dute.
Bestalde, Udalbatzarrean presentzia duten taldeek, bai gobernu taldean eta baita oposizioan ere, aurreikusitako hainbat baldintzen arabera zenbait kide libera ditzakete, beti ere udal jarduerarekin zerikusia duten lanak egiteko. Liberazio hauen ondorioa da, besteak beste, udal soldata jasotzea.
Liberatuta ez dauden zinegotziek, berriz, hainbat bilkura eta ekitaldietan parte hartzeagatik kalte-ordain bat jaso dezakete.
Honen azpian ikus daitezke Errenteriako Udalak oraingo agintaldian onartu dituen eskuordetzeak, zinegotzien dedikazioak eta dieta sistema.
Alkatetzaren 2019ko ekainaren 26ko, 2019ko uztailaren 5eko, 2019ko uztailaren 19ko, 2020ko maitzaren 6ko eta 2020ko abenduaren 2ko erabakien bidez, zenbait eskuduntza zinegotzi ordezkariengan eskuordetu ditu alkateak.
- 2023ko Aurrekontuarekin batera onartutako Exekuzio Arauaren 8. Oinarria
- 2022ko Aurrekontuarekin batera onartutako Exekuzio Arauaren 8. Oinarriaren zuzenketa
- 2021eko Aurrekontuarekin batera onartutako Exekuzio Arauaren 8. Oinarriaren zuzenketa
- Iñaki Ruiz Alonso oposizioko zinegotziaren dedikazio- eta ordainsari-erregimen hau ezartzea
- Yosleidi Cristina Ferrero Cedeño (EuskalSozialistak/Socialistas Vascos (ES-SV) oposizioko zinegotziari, berak hala eskatuta, % 66,67ko dedikazio partziala kentzea.
- Gazteria sailan delegatu aldaketa
- Iñaki Queralt Coira Ondarea eta Kontratazioko Delegatu izendatzea
- Bernar Lemos Taberna Trafikoa eta Garraioakeko Delegatu izendatzea
- Aldaketak dedikazio batzuetan eta dedikazio berrien onarpena
- Korporazioko partaide Joseba Echarte Martíni (PSE-EE) ordainsaria eta arduraldia
- Korporazioko partaide Elixabete Murua Mindegiari (EAJ/PNV) ordainsariak eta arduraldia.
- Ordezkapen gastuak, Alkatearentzako, Korporaziokideentzako eta behin-behineko langileentzako esleipenak, eta korporaziokideentzako dietak batzarraldi eta bileretara etortzeagatik.
ESKUORDETZEAK: BURUZAGITZAK, SAILAK ETA ABAR
ANTOLAKETA EREMUA |
||||||||
Kargua |
Izena |
|||||||
100 ANTOLAKETA EREMUA Barne hartzen ditu: Lehendakaritza; Ogasuna eta Garapen Ekonomikoa; Agiritegia eta Argitalpenak. Eremuko zinegotzi ordezkaria |
– KORTA ZUKAILA Miren Alazne O/E EHBILDU |
|||||||
101 Idazkaritza azpisaila |
– KORTA ZUKAILA Miren Alazne O/E EHBILDU |
|||||||
102 Aholkularitza azpisaila |
– KORTA ZUKAILA Miren Alazne O/E EHBILDU |
|||||||
105 Giza Baliabideak |
– KORTA ZUKAILA Miren Alazne O/E EHBILDU |
|||||||
106 Modernizazioa eta Informazioaren Gizartea |
– GRACIA IBARRA Eñaut O/E EHBILDU |
|||||||
107 Gizarte parte-hartzea |
– OSTOLAZA GALDOS Itziar O/E EHBILDU |
|||||||
108 Informatika |
– GRACIA IBARRA Eñaut O/E EHBILDU |
|||||||
109 Ogasun saila |
– LOPEZ DE E. AUZMENDI Garazi O/E EHBILDU |
|||||||
110 Agiritegia eta Argitalpenak azpisaila Kultura, Agiritegia eta Argitalpenak eta Liburutegia sailean integratua |
– QUERALT COIRA, Iñaki O/E EHBILDU |
|||||||
111 Kontratazioa eta Ondarea azpisaila E2019/07/05eko Dekretuak 2019/06/17ko Dekretuaren 3. puntua aldatu eta Dekretu horretan bereizitako Kontratazioa eta Ondarea sailaren bi atalak batu ziren. |
– QUERALT COIRA, Iñaki O/E EHBILDU |
|||||||
LURRALDEA EREMUA |
||||||||
Kargua |
Izena |
|||||||
200 LURRALDEA EREMUA Barne hartzen ditu: Hirigintza, Ingurumena eta Hiri Mantenimendua; Trafikoa eta Garraioak. Eremuko zinegotzi ordezkaria |
– DEL AMO JIMENEZ Eneko O/E EHBILDU |
|||||||
201 Hirigintza azpisaila |
– DEL AMO JIMENEZ Eneko O/E EHBILDU |
|||||||
202 Ingurumena azpisaila |
– FERRADAS FREIJO José Manuel E ELKARREKIN |
|||||||
203 Hiri Mantenimendua azpisaila |
– LEMOS TABERNA Bernardo O/E EHBILDU |
|||||||
204 Trafikoa eta Garraioak Trafikoa, Garraioak, Hiritarren Babesa eta Babes Zibila sailean integratua |
– LEMOS TABERNA Bernardo O/E EHBILDU |
|||||||
HERRITARRAK EREMUA |
||||||||
Kargua |
Izena |
|||||||
300 HERRITARRAK EREMUA Barne hartzen ditu: Gizarte Zerbitzuak; Hizkuntza Politika; Hezkuntza, Gazteria eta Kirolak; Kultura; Liburutegia; Udaltzaingoa ( Hiritarren Babesa eta Babes Zibila). Eremuko zinegotzi ordezkaria |
– GARTZIA ONTIVEROS Maite E. ELKARREKIN |
|||||||
301 Gizarte Zerbitzuak azpisaila |
– GRACIA IBARRA Eñaut O/E EHBILDU |
|
||||||
302 Aniztasunaren Kultura, Garapenerako Lankidetza eta Giza Eskubideak |
– GURRUTXAGA ZUBIZARRETA José Ramón O/E EHBILDU |
|
||||||
303 Berdintasun azpisaila |
– OSTOLAZA GALDOS Itziar O/E EHBILDU |
|
||||||
304 Udal Hizkuntza Politika saila |
– OSTOLAZA GALDOS Itziar O/E EHBILDU |
|
||||||
305 Hezkuntza azpisaila |
– OSTOLAZA GALDOS Itziar O/E EHBILDU |
|
||||||
306 Gazteria azpisaila |
– SANCHEZ AGUIRREGOMEZCORTA Xabier E. ELKARREKIN |
|
||||||
307 Kirolak azpisaila |
– GARTZIA ONTIVEROS Maite E. ELKARREKIN |
|
||||||
308 Kultura azpisaila Kultura, Agiritegia eta Argitalpenak eta Liburutegia sailean integratua |
– GARTZIA ONTIVEROS Maite E. ELKARREKIN |
|
||||||
309 Liburutegia azpisaila Kultura, Agiritegia eta Argitalpenak eta Liburutegia sailean integratua |
– QUERALT COIRA, Iñaki O/E EHBILDU |
|
||||||
310 Udaltzaingoa azpisaila (Hiritarren Babesa eta Babes Zibila) Trafikoa, Garraioak, Hiritarren Babesa eta Babes Zibila sailean integratua |
– LEMOS TABERNA Bernardo O/E EHBILDU |
|
||||||
311 Sustapen Ekonomikoa arloa |
– DEL AMO JIMENEZ Eneko O/E EHBILDU |
|